Otorinolaringologija

otežano disanje

suzana

Zbog otežanog disanja na nos, predložena mi je operacija septuma. Pročitala sam da mogući funkcionalno loš rezultat iste može biti uslijed hematoma septuma u postoperativnom tijeku. Zbog čega nastaje, te da li se može prevenirati, ukoliko operaciju izvodi iskusni kirurg?

Unaprijed hvala na ažurnosti!

prof. dr. Željko Bumber

O hematomu razmišljajte nakon operacije. Vrlo rijetka i ako nastane može se uspješno riješiti. Ako niste skloni krvarenjima (nakon vadjenja suza na pr.) zaboravite na hematom.