Otorinolaringologija

Carcinoma planocellulare

Irena

Starost bolesnika:69 g.Iz statusa:Indirektolaringoskopski:desni ventrikularni nabor zadebljan, te prekriva u potpunosti desnu glasnicu.Lijeva glasnica pravilnog ruba i površine.Otoskopski, rinoskopski i orofaringoskopski statusi primjereni za dob.UZV vrata:pokazuje uredno kalibrirane krvne žile vrata uz koje se ne nalaze uvećani limfni čvorovi.Drugih solidnih tvorbi kao ni cističnih tvorbi se ne verificira.CT vrat a i larinksa:učinjen je MSCT vrata i larinksa nativno i postkontrastno.Na učinjenim slojevima velike krvne žile izgledaju uredno kalibrirane, bez znakova uvećanja limfonoda uz njih.Prikazane mišićne i koštane strukture izgledaju uredne, uz uredan izgled i urednu širinu lumena traheje.Prikazane žljezdane structure izgledaju uredne.Ne nalazi se patoloških imbibicija u smislu TM procesa.Diskretna asimetrija ventrikularnih nabora.PHD nalaz:CARCINOMA PLANOCELLULARE.
Molim Vas pojašnjenje dijagnoze, te Vaše preporuke o načinu i mjestu liječenja i eventualnim dodatnim nalazima.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.

prof. dr. Željko Bumber

MAligni tumor ograničen na jednu stranu larinksa. Spušta se sa lažne glasnice prema pravoj. Na CT je nalaz takav da se može reći da se radi o manjem tumoru.
Potreban je pregled i odluka o načinu liječenja (laser).
Javite mi se na Šalatu 4, ujutro u 8 30 bilo koji dan osim srijede, I kat amb IV.

Irena

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru.Doći ćemo idući tjedan.