Otorinolaringologija

bakterija

Iva

Poštovani,
molim Vas ako mi možete pomoći u vezi mog problema. Vadila sam bris
ždrijela i pronađena mi je bakterija STREPTOC.BETA.HAE.NON A-B.
Antibiotici koji reagiraju navedeni su:Amoksiklav (3), Amoxycillin (3), Ciprofloksacin (2), Gentamicin (0), Penicilin (3) i Sulfametksazol trim (0).
Alergična na penicilin i ne smijem ga primjenjivati. Inače prije 3 god. imala sam bakteriju Stafilokoku, koja mi nije liječena. Nakon toga išla sam na operaciju krajnika u 9mj. 2004. Poslije toga nisu mi kontrolirali bris. Nemam nekih problema sa grlom jedino nekad kao osjećaj "dlake" u grlu. Prije operacije su mi također dijagnosticirali nešto na glasnicama, ali nisu ništa poduzeli, kažu "nije to opasno". A i golim okom vidim da imam kao neke kao bradavice unutra u grlu, što mi je isto moj ORL liječnik rekao da nije to ništa; a zapravo nije ni siguran.
Na taj bris (sadašnji) uputila me dermatologica jer sam imala neku kao alergiju (crveni prištići) po tijelu, pa me uputila na pretrage i kaže možda to uzrokuje neka bakterija.
Moja liječnica opće prakse nije mi dala nikakav antibiotik;jer kaže da su ovi navedeni koji reagiraju penicilinski, a te ne smijem, dok ovaj Ciprinol mi ne može dati jer ide na preporuku specijalista.
Pomozite mi što da radim. Ja mislim da nije u redu da mi tako ostane neliječeno. Da li je ta bakterija opasna? Kome da se obratim?
Unaprijed zahvalna.

prof. dr. Željko Bumber

Predlažem da se javite najbližem specijalisti otorinolaringologi ili infektologu koji će usporediti klinički sliku i nalaze te odlučiti o liječenju.