Otorinolaringologija

Benil

Tin

Već više mjeseci koristim Benil kapi za nos koje mi pomažu kod disanja. Moj otorinolaringolog mi je rekao da ne vjerujem svemu što piše, da te kapi ne uništavaju sluznicu nosa.Dok mi drugi liječnici govore suprotno- da kapi stvaraju ovisnost sluznice i da je uništavaju. Tko je u pravu ?
Molim pomozite.

prof. dr. Željko Bumber

Dugotrajna upotreba kapi nije dobra. Kao što za nos nije dobar niti dugotrajni boravak u štetnim inlahacijama (prašini i sl.). Pojam unuštavanja sluznice je malo pretežak. "Škoditi sluznici" svakako bi bio nešto bliži.
Predlažem odustajanje od kapi .