Otorinolaringologija

postoperativna rehabilitacija,hitno

ana

Moj suprug ima karcinom glasnice i ide na parcijalnu operaciju i ono sto mene zanima kakoto izgleda posle operacije koliko mu treba da ponovo nauci govoriti i postoji li mozda mogucnost nekog umjetnog implatata ili nesto slicno umjesto desne glasnice koja ce biti operativno uklonjena. hvala unaprijed

prof. dr. Željko Bumber

Sve ovisi o tome koliko će tkiva grkljana biti uklonjeno, u pravilu
desetak dana nakon op moguća je upostava glasovne komunikacije.
Umjetni implanti ne.
Najbolji je razgovor sa operaterom .