Otorinolaringologija

bol iza Uha

Anita

Lijepi pozdrav.Prije 3 dana ulovila me prehlada,curi mi nos,kašljem.Grlo me ne boli,a ni temperature nemam.No drugi dan prehlade počelo me boliti točno iza desnog uha.Na dodir me ne boli,nevidi se ništa da bi bilo otećeno,ne povračam,tek mi je dobar..Bol je podnošljiva ali iritantna,i ponekad imam osjećaj da me boli kao kak me zna boliti kićma od sjedjenja.Inaće sam zdrava osoba i nikad nisam imala problema sa ušima.Imam 26 godina.Zanima me dali je to znak neke bolesti ili je moguće da je i od propuha kojem sam bila izložena 2 dana prije prehlade.Sa štovanjem Anita

prof. dr. Željko Bumber

Vjerojatnije se radi o bolovima koji se iz mišića uz kralježnicu prenose u uho. Ako je sluh dobar nema razloga razmišljati o uhu.
Koristite nekoliko dana kapi za nos. Ako se bol nastavi kontaktirajte vašeg liječnika. Isto to učinite ako vam se čini da vlastiti glas čujete bolje u tom uhu nego na zdravoj strani. -

Anita

Puno se zahvaljujem na vašem brzom odgovoru.