Otorinolaringologija

zacepljeno uho

Ruzica

Postovani
Prije 7 dana sam stavljala cepice u usi i tako zaspala,i ujutro kad sam se probudila desno uho mi je bilo kompletno zacepljeno.To traje kako rekoh 7 dana i jako mi smeta i gubim koncentraciju.Smeta mi jako kad gutam,jer mi stalno nesto pucketa u njemu,pa cak i kad disem zatvorenih usta imam osjecaj kao da vjetar puse kroz njega.Probala sam da zatvorim usta i nos i da duvam i ti nekoliko puta na dan sam radila ali nikakvoh poboljsanja nema.Tada samo cujem jak prasak u uhu i poslije toga opet tisina.Jos da Vam kazem da mi je stalno jako toplo oko tog uha.Ma grozan jedan osjecaj i cini me jako nervoznom.Molim Vas da mi kazete dali postoji nacin da se ovo odcepi medicinskim pomagalima ili mislite da bi moglo da se desi da se odcepi samo od sebe ili imate mozda neki savjet sto bi ja mogla da ucinim da si pomognem.Hvala Vam puno na paznji i srdacno Vas pozdravljam

prof. dr. Željko Bumber

Odmah otorinolaringologu. Ako ste u uho stavljali čepiće treba ih naravno i ukloniti.

Ruzica

Postovani
Ocito da nisam bila sasvim precizna u svom izlaganju.Ja sam cepice uklonila vec u toku iste te noci,ali je problem sto mi je uho ostalo zacepljeno,i sto imam sve ove navedene simptome.Stalno pucketanje,moj glas dok pricam jako odzvanja i zadnja 3 dana se budim sa glavoboljama.Kad disem jako mi sumi u tom uhu.Molim Vas ako mozete da mi odgovorite jos jednom na moja pitanja jer sam zaista vise u panici od ovoga.Mislim da ovo nikada nece proci.Moj ljekar mi uporno samo daje kapi za nos jer imam i malu prehladu u isto vrijeme,ali to koristim vec 8 dana i nikakvog poboljsanja nema.On ne misli da treba da me uputi kod specijaliste.Vise zaista neznam sta da radim.Pomozite mi savjetom. S postovanjem Ruzica

prof. dr. Željko Bumber

Javite se otorinolaringologu. Treba učiniti obradu sluha i timpanometriju i odlučiti se o liječenju (kapi za nos , propuhivanje).