Otorinolaringologija

cepici u grlu

ivana

Zadnjih par mjeseci sam primjetila bijele cepice u grlu. Nisam imala nikakve simptome, ne boli me grlo itd. Dr u domu zdravlja mi je prepisao antibiotik (penicilin). Povukli su se ali su se ponovo pojavili na drugim mjestima. Napravila sam bris i nisu nadjene nikakve bakterije ni gljivice.
Planiram otici otorinolaringologu ali ipak zelim cuti i vase misljenje. Plasim se da bi to moglo biti nesto opasno kad tako dugo traje i stalno se pojavljuje.
S postovanjem i unaprijed zahvalna,
Ivana

prof. dr. Željko Bumber

Bjelkasti čepići u kriptama često se mogu naći uz klinički mirnu sliku.
Pritiskom tonzile za vrijeme pregleda mogu se istisnuti i to se onzačava terminom -eksprimat tonzila ++. To je jedna od indikacija za operaciju.
Potreban je naravno prethodni ORL pregled