Otorinolaringologija

oštećen bubnjić

zdravka

kao posljedica udarca nogom u glavu dijanosticirana mi je kontuzija bubnjića-puknut bubunjić. uzimam amoxil protiv upale i operil kapi u nos. na oštećeno uho čujem šumove i slabije čujem. koliko je siguran oporavak,tj u koliko slučajeva ostane trajno oštećen sluh?

prof. dr. Željko Bumber

Ako perforacija bubnjića zaraste sluh bi se trebao vratiti u normalu.Veličina perforacije ?
Vjerujem da nema ozljede unutrašnjeg uha.
Predlažem da ispitate sluh u jednom od centara. Čuvati od ulaska vode.