Otorinolaringologija

česte upale grla

Olgica

Poštovani,
moja dvoipolgodišnja kćer ima česte upale grla(jednom do dva puta mjesečno).
U kojoj najranijoj dobi djeteta se krajnici mogu operirati i da li bi to išta pomoglo. Djete ima 12,5kg
Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Učinite bris ždrijela i nosa. Obično tonzilektomiramo nakon treće godine života . Rijetke iznimke ovise o lokalnom nalazu u ždrijelu. Potreban je ORL pregled u svakom slučaju. Učinite i KKS .

Olgica

Poštovani doktore,
nisam navela da smo u zadnjih godinu i pol u više navrata radili bris grla i nosa svaki put je nalaz bio uredan, kompletnu krvnu sliku također i taj je nalaz bio uredan. Prije mjesec dana po prvi puta joj je CRP bio povišen 48 a sada prije deset dana L13, alergijsko ispitivanje također uredu. Što dalje?
Unaprijed Hvala

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

ORL pregled