Otorinolaringologija

Česte upale uha

SandraGJ

Poštovani,
imam dijete staro 17mj. i od 11/2006 im česte upale uha s curenjem...
pedijatrica u tri navrata propisuje antibiotike (Amoxil-7dana, Zinnat-7 dana, Augmentin-14dana), ne smatra da je potreban specijalistički pregled...
nakon toga kod slijedećeg curenje uha mijenjamo pedijatra... novi pedijatar smatra da je nužan pregled specijalista ali zbog vikenda i predstojećih božićnih praznika daje augmentin-14 dana i dva puta radi čok-čok... tri dana nakon prestanka terapije uho opet curi i tada odlazimu na hitnu ORL u Vinogradsku... dežurni liječnik odustaje od antibiotika i uz kapanje preporučuje Cimolan i ispiranje uha svaki drugi dan... nakon 10 dana napravili smo timpanogram koji pokazuje lijevo A, desno B...
Napominjem da je uvijek curilo lijevo uho, desno nikada....
Dalje preporučuju kapanje i fluimukan, te ponoviti timpanogram 08.02.07.
26.01. dijete opet boli uho, ovaj put bez curenja, ali potaknuti ranijim iskustvima odlazimo opet u Vinogradsku gdje nakon vađenja krvi (L 14,9) liječnik propisuje Klavocin...

To je ukratko tijek naših problema od 01.11.06. do danas... lijepo Vas molim za savjet u kojem smjeru ići, što dalje, koje pretrage... naručeni smo za timpanogram 08.02. i to ćemo svakako napraviti, ali me zanima idemo li u pravom smjeru...

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Planirati: timpanometriju i pregled epifarinksa(šupljina iza nosa) fiberendoskopom.
Dijete je kandidat za adenotomiju (uklanjanje treće tonzile). Svakako učinite
KKS,SE,CRP, Fe , UIBC, TIBC, transferin. Bris nosa i ždrijela. Ukolko je dijete u jaslicama
pokušati ukloniti iz kolektiva, bar neko vrijeme, ako je to moguće.