Otorinolaringologija

za dr polipi u nosu kod djevojciceod 4godine

Postovani dr molila bih vas za savjet.Moja curica ima 4,3 godine i od septembra ima cesto curenje nosa i grlobolja kasalj svake 2 sedmice
Da bih u septembru dobila napad pseudokrupa ponovo nos grlo sirup za kaslj i kapi za nos
U decembru ponovo prehlada koja nije strasno dok ne dodje noc i taj krup ali ovaj put temperatura 39 i u bolnici je zadrze zbog upale pluca
Sad mjesec poslije toga ona je bolje ali je isla specijalisti za grlo i ona je rekla da ima polpe u nosu koji se moraju operisati laserom
Bila je poprilicno brza i gruba pa nismo stigli nista pitati
Molim vas za savjet i objasnjenje jesu li ti polipi opasni i kolko je opasna operacija kod tako malog djeteta
Dok cekamo termin za operaciju da li ti polipi mogu ugusiti ili pogorsati krup ako ponovo dodje
Jos nesto radili smo alergo test i on je negativan
Molim vas dajte nam savjet jer smo u panici i strahu ona je jos tako mala

Prof. dr. sc. Željko Bumber, dr. med.

Polipi u nosu u toj dobi mogući su ,no izuzetno rijetko. Moguće je da je liječnik mislio na treću
tonzilu koju neki nazivaju "polipnima". Učinite još jedan ORL pregled. Savjetujem audiogram i timpanometriju.
Savjetujte se i sa pulmologom -alergologom.