Otorinolaringologija

Ciste na sinusima i glavobolja

mela1982

Poštovana Doktorice, zbog cestih glavobolja i pritiska u glavi,čelu,očima i ušima moja me doktorica poslala na magnetsku rezonancu glave. Sve mi je uredno samo imam ciste u desnom sinusu. Sad me zanima dali bi ta svakodnevna glavobolja i pritisak šta osjećam mogla biti od tih cisti? i zanima me vaše mišljenje ako mislite da nisu ciste,koji bi uzročnik mogao biti? I dali te ciste mogu rasti i stvarati mi neke komplikacije? hvala unaprijed na odgovoru

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, cista maksilarnog sinusa može biti uzročnikom glavobolje, međutim ta glavobolja obično nije toliko opsežna kao u Vašem slučaju. Lokalizira se u području zahvaćenog sinusa. Sa sigurnošću cistu i glavobolju možete povezati tek nakon eliminacije ciste operativnim putem. Metoda isključivanja je jedina sigurna metoda u postavljanju dijagnoze. Svakako posjetite neurologa koji se uskospecijalizirano bavi glavoboljama.