Otorinolaringologija

flixonase

ana

Bakteriološki nalaz brisa pokazao je H. Influenzae.
Terapija Sinersul.
Slažete li se s tim?
Može li u ovoj situaciji pomoći Flixonase?
Biste li vi unatoč nalazu brisa tražili UZ sinusa?
Kontrola brisa nakon uzimanja Sinersula je potrebna ili ne?

prof. dr. Željko Bumber

Slažem se ako odgovara antibiogramu (ako je dan bez antibiograma a kliničko je poboljšanje također).Za Flixo. može pomoći - možda lokalno u nos također antibiotik u kapima. Bris i ultrazvuk sinusa nisu konkurentne pretrage pa je moguće učiniti i jednu i drugu .
Kontrolni bris je potreban ako nema kliničkog poboljšanja ili ako se želi provjeriti učinak liječenja. Provjera brisa kao obaveza nakon liječenja se ne provodi u amb. uvjetima. Pojedinačno da , u dogovoru sa liječnikom.