Otorinolaringologija

gluvoca

tatjana

Molim vas da mi kazete da li postoji neki slusni aparat za poboljsanje sluha koji sam izgubila uslijed Menijerove bolesti tj.na jedno uho nikako necujem a i na drugo samo malo pa me je strah da i tu potpuno ne nastupi gluvoca.Molim vas da mi pomognete ako postoji bilo kakav aparat da mi moze pomoci?Hvala

prof. dr. Željko Bumber

Ako ne postoje ostaci sluha nema mogućnosti korištenja slušnog aparata. Postoji možda mogućnost ugradnje posebnog aparata. Morate kontaktirati najbliži audiološki centar gdje vam je dijasnosticiran Menier.

Nada(63 god)

Cijenjeni

U siječnju o.g prilikom pranja zvukovoda stavila sam prst u desno uho , zaboljelo me je i istisam tren ostala bez dijela sluha uz pojavu tinitusa.Dg:Hypoacusis perc. bilat Insuff.VBTinnitus auris dex a kao terapija mi je prepisan Betaserc16 ms 3x1 i Apaurin.Ništa mi nije pomoglo ,ali imala sam drugo uho pa sam tako prihvatila ovaj traumatični događaj.

Prije 2 mjeseca osjetila sam svrbež u zdravom lijevom uhu i stavila prst na početak zvukovoda i isti tren mi se silno smanjio sluh u tom uhu, uz pojavu jakog tinitusa i jakog pritiska u glavi(kao da mi je glavu netko napumpao).Nemam vrtoglavicu.U sadašnjoj dijagnozi piše: desno je utvrđeno zamjedbeno oštećenje sluha početkom godine. Otoskopski nalaz uredan, lijevo blago crvenilo uz striju, bubnjić nešto tamniji. Riniskopski i orofaringoskopski nalaz uredan.Tonski audiogram pokazuje desno zamjedbeno oštećenje praga sluha izmeđ+u 55 i 35 Db lijevo provodno oštećenje sluha koje je jače izraženo na visokim frekvencijama praga sluha između 15 i 75 dB.Timpanogrami obostrano tip A. Kohleost.se lijevo ne izaziva na kontmi ip(nejasno piše). NIje u potpunosti jasna etiologija oštećenja sluha na lijevom uhu.Moguća barotrauma te ev. ošteć. inkudostapedijalnog zgloba.Naručena sam za eksploraciju lijevog uha. Molim i vaše mišljenje.