Otorinolaringologija

Upale grla

Matija

Postovani,

U posljednje dvije godine imao sam ceste upale grla koje su uglavnom bile bez drugih simptoma (ponekad povisena temp.).

Medjutim, zabrinula me posljednja upala grla kod koje je temp. bila do 39°C i antibiotici nisu pomagali (bris grla je bio negativan, odnosno nije nadjen streptokok). Uz to, SE je 75, CRP 158 i AST 33.
Na tonzilama je vidljivo nekoliko tockica bjelog gnojnog eksudata.

Dijagnosticirana mi je adenovirusna angina.

Smatrate li da je to OK dijagnoza i preporucate li mozda operaciju tonzila?

Unaprijed zahvaljujem

prof. dr. Željko Bumber

Dijagnoza je moguća. Predlažem ponoviti bris ždrjela u mirnom stanju.
Ako bijele točkice stalno postoje moj je prijedlog operacija.
Potražite najbližeg otorinolaringologa.