Otorinolaringologija

grlobolja sta sad

zorica

Molim vas da mi pomognete ne znam sta da radim
Prije 4 dana pocelo mi je uzasno kihanje curenje nosa i lagana grlobolja ,kihanje je bilo tako jako da sam znala kihati zaredom da 10 puta dok na maramici ne bi vidjela krv i to bi pocelo kad bi promjenila prostoriju toplo hladno ,oci suzne
Ali moj problem je grlo pocinje me sve vise boljeti i grebati da udara u uho .Danas mi je nosu lakse ali grlu gore
Prosle noci sam se probudila ko da se gusim sa uzasnom grlobiljom kad bi progutala pljuvacku osjetila bi da mi je lakse ali da grlo boli
Juce sam otisla svom dr on me samo vidio kako izgledam i rekao virus nije me ni pregledao Pa sam danas otisla drugom on mi je pogledao grlo i rekao da je dobro crveno da je virus ako ne bude bolje da dodjem za par dana po antibiotik kad sam ga pitala u vezi toga da me nesto zagusi u grlu on je rekao da je to sto mi je nos zacepljen pa disem na usta pa se osusi grlo i da vlazim stan
Molim vas da li to moze stvarno tako nekako me strah sta mi preporucujeta za grllo
Jos nesto imala sam virozu prije 15 dana i posto sam imala pojacan slajm u kome je znalo biti krvi otisla sam dr za uho grlo nos i on me pregledao i imam infekciju u nosu koja se drenira dobila kapi za nos
Od lijekova pijem omeprazol vec 7 dana zbog kiseline i sad stavljam kapi u nos
Molim vas sta mi je raditi kako pomoci grlu i da li omeprazol trebam prestati piti dok ovo ne prodje
UNAPRIJED ZAHVALNA ZORICA
nisam imala teperaturu niti kasljem

prof. dr. Željko Bumber

Liječenju bi trebalo prethoditi uzimanje brisa nosa i ždrijela, KKS,SE,CRP, eventualno rtg sinusa.
Kontrola kod liječnika. Gnojni sekret se cijedi u ždrijelo i jednim dijelom ga gutate .Prema tome, liječenje želuca nije moguće ako se ne "pozabavite" sekrecijom iz nosa