Otorinolaringologija

Gubitak sluha

Dijetetu od 20 mjeseci utvrđeno da nečuje, nereaguje na akustične viljuške od 500,1000i2048HZ.Urađena timpanometrija desno uho C,lijevo uho B-C.Doktor kaže da je uvećan i treći krajnik, te da je vidio da je bubnjić uvućen, labav.Dijete je prilikom timpanometrije lijevog uha bilo plaćljivo i nemirno.Propisana ie terapija Zinnat sirup, aqua maris kapi, eufodrin kapi i bronhos sirup.Da li bi ovo mogao biti uzrok da dijete nečuje? Ukoliko bi, za koliko vremena bi se moglo očekivati početak povratka sluha?

Domagoj Parazajder, dr. med.

Ukoliko je dijete do sada čulo dobro, najvjerojatnije je serozni ototis uzrok iste smetnje (o istom sam pisao u odgovoru iznad te više puta na ovom forumu, tako da se možete detaljnije informiratI). Sada je terapija dobro dana, potrebna je kontrola za 4-6 tjedana. Lijepi pozdrav!