Otorinolaringologija

Mjehurići u grlu

manika

Poštovani, moj problem je počeo prije mjesec dana kada sam primjetila promjene u grlu. Naime slučajno sam primjetila da su mi u grlu, točnije na lukovima grla prema nepcu i na dijelu sa strane prema kutnjacima te iza na stražnjoj strani grla, pojavili se mjehurići ili nešto slično tome, boje kože, koji ne prolaze. Grlo i ždrijelo lagano su zacrvenjeni. Nemam temperature ni nikakvih bolova. Liječnica mi je prepisala herpelx tablete ali mjehurići su i dalje tu. Osjećam jedino povremeno bockanje u grlu i ždrijelu. Molim za savjet!

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, Vaša lječnica najvjerojatnije sumnja na herpetičnu anginu koja je virusnog podrijetla i kao takva ima svoj vijek trajanja od nekoliko tjedana koji ne možete ubrzati. Terapija je uglavnom simptomatska. Druga mogućnost je pojava aftoznog stomatitisa koji je također virusne etiologije.