Otorinolaringologija

nalazi

vanda

Poštovani prof.dr. Bumber, hvala još jednom što ste primili moga sina na pregled. Slijedeći tjedan ide na operaciju tonzila. Kako ste nam i preporučili, izvadio je dva puta briseve. Oba puta bris grla je bio uredan a u nosu je oba puta izoliran staphyloccocus aurus-čista kultura. Nakon prvog nalaza nije pio antibiotik. Ispirao je nos aqua marisom. Sada mu je liječnica dala antibiotik Maken SR. Inače drugi liječnici nisu tražili briseve prije operacije. Krvni nalazi su u redu, osim smanjenih leukocita 3,8. Hemoglobin 168. Nalaz urina uredan. U drugom mjesecu je pio silapen,tako da će mu ovo biti drugi antibiotik u mjesec dana, koji nebi ni pio da nije radio briseve. Možete li mi nešto reći o tome.
Srdačan pozdrav.

prof. dr. Željko Bumber

Antibiotik na zlatni stafilokok je dvojben u tom području no učinite
operaciju. Izvadite prije toga AST i ASTA.
Antibiotici nisu svemogući.