Otorinolaringologija

krv iz uha

Sanja

Prije dva dana sam na plahti vidjela nekoliko kapljica krvi i nakon pregleda mog 1,5 godišnjeg sinčica vidjela sam da ima dosta osušene krvi u cijeloj desnoj uški i u ulazu u zvukovod. To sam pažljivo očistila i nisam primjetila nikakvu oguljenu krasticu niti ogrebotinu. Na pregledu kod otorinolaringologa nije pronađeno ništa, nema rupture, ogrebotine. Inače ne primjećujem da ga nešto boli ili smeta, igra se, jede, spava uredno. Poslije sinoćnjeg pregleda na hitnoj, jutros na plahti opet mrljice krvi (ovaj put jako malo). U biti ništa mi nije jasno- otkud ta krv ako je kao unutra sve uredno,bez ozljede, upale ??????
Unaprijed hvala na odgovoru

prof. dr. Željko Bumber

Ako je zaista nalaz u zvukovodu potpuno uredan onda predlažem da
skratite nokte na prstima kako dijete tijekom noći ne bi nehotice
zagrebalo kožu. Ako se ponovno javi ponovite orl pregled.