Otorinolaringologija

knedla u grlu

suki

Postovani,
vec duze vrijeme imam osijecaj da mi u grlu stoji knedla koju ne mogu progutati. Ujutro kada je zeludac prazan ne osijecam taj problem a i kada si napravim kupku toplina vode otijera taj osijecaj. Imam visak kilograma ali ne ekstreman. Imam osijecaj da je i grlo malo "tvrdje".
Prije dvije godine promijenila sam svoj zivot iz korijena, na bolje. Zivim u novoj zemlji sa drugacijom klimom u novoj porodici i rtadim novi posao?!
Molim savjet!

prof. dr. Željko Bumber

Globus sindrom (osjećaj koji opisujete ) različitog je uzroka. Između
ostalog i mogućeg psihološkog pritiska u novoj sredini.
Prethodno treba isključiti organiski uzrok (štitnjača, jednjaka i sl.).
Obzirom na različito javljanje "knedle" uvjeren sam da je psihološki uzrok najvažniji.
Učinite svakako ORL pregled.