Otorinolaringologija

Otitis media secretoria

Daniel

Poštovani,

Djetetu starom 10 mj. dijagnosticiran je Otitis media secretoria. Molio bih informaciju glede liječenja bolesti, te postoji li mogućnost gluhoće na jedno, odnosno oba uha?!

Hvala unaprijed!

Daniel

prof. dr. Željko Bumber

DIsfunkcija Eustahijeve cijevi, prehlada, gnoj u nosu, treća tonzila
uzrok su navedene dijagnoze. Potrebno je sanirati nos, hraniti dijete u kosom položaju (ne vodoravno, ako siše). Pretpostavljam da je to trenutno stanje. Provjera timpanometrije za dva tjedna , nakon kapi za nos (vazokonstriktor i fiziološka otopina). Gluhoća kao posljedica sekretornog otitisa -ne. Provjera sluha supraliminarnim testovima -da. Ostanite u vezi sa liječnikom koji je pronašao problem jer sam naveo osnovne natuknice.