Otorinolaringologija

sinusitis + nosni polipi

Davor

Poštovani,

u obje nosnice imam nosne polipe koji mi uvelike otežavaju disanje. Uz to, svako jutro kad se ustanem iz nosa ispuhujem pomalo žućkasti sekret uz kihanje, što traje otprilike sat vremena. Tijekom dana uglavnom nema curenja iz nosa, koje ponovo počinje kasno popodne ili navečer, kao gusta prozirna sluz. Dok spavam uglavnom dišem na usta. Htio bih operativnim putem otkloniti polipe te sam kontaktirao jednu privatnu polikliniku u kojoj je cijena tog zahvata preko 7.000,00 Kn. Mogu li taj zahvat obaviti u nekoj od općih bolnica npr. u Zadru, kolika se participacija plaća (imam dopunsko z.o.), obavlja li se operacija putem lasera i pod općom ili lokalnom anestezijom?

Unaprijed hvala na odgovoru.

prof. dr. Željko Bumber

Op. možete obaviti u bolnici u Zadru. Moguća je i opća (i lokalna)
anestezija. Javite se na odjel za ORL u Zadru gdje ćete dobiti
preporuke preoperativne obrade i preoperativne terapije kortikoidima.