Otorinolaringologija

neuritis vestibularis

lucia

Poštovani prof. Bumber!
I ja imam slične probleme kao Huanitio. Dijagnosticirana mi je
Paresis vestibularis lat.dex
Sy.vertiginosum chr.exec.
Normacusis lat utq
Hashimoto thyreoiditis
Deviatio septi nasi
ADG UREDAN PRAG SLUHA obostrano
KAL.VBG pareza desnog vestibularisa(nakon 15 dana nalaz ponovljen i bio uredan)
Timpanogram s refleksima uredan
CT mozga nalaz bo
Ct temporalnih kostiju bo
EEG, BAER I VEP sve bo a TCD blago povišen SBSR nad obje VA
AVD 47 AVL 47 AB 47
Betaserc tablete pila sam samo 20 dana jer je nakon ponovnog Kal VBG nalaz bio uredan ali i dalje imam šum u lijevom uhu i vrtoglavice te povremene mučnine
Da li da ponovo pijem Betaserc tablete ili što drugo?
Molim Vas da mi malo pojasnite cijeli problem budući da već 4 mjeseca bezuspješno obilazim bolnice

prof. dr. Željko Bumber

Smetnje koje imate vjerojatno su posljedica promjena na kralježnici i na krvnim žilama koje prolaze kroz kralježnicu koje prilikom rotacije glave mogu biti pritisnute i sužene. Pareza vestibularisa je na testovima nestala.
Učinite na Šalati kraniokorporografiju i ENG uz indukciju cervikalnih smetnji.
Nastavite Betaserc i pokušajte s nošenjem Schanzova ovratnika.