Otorinolaringologija

grlo

sanja

Poštovani, imala sam kronicnu upalu angina koje sam prije pola godine i izvadila jer sam zadnje 4 godine imala konstantnu bol i peckanje u lijevoj strani grla.
Vadila sam krv, bris grla, UZV vrata radi stalno povecanih cvorova, sve je bilo u redu.Uz angine su mi skinuli i papilom koji je bio smjesten uz korijen jezika.
Limfni cvorovi su mi jos nateceni, iako mislim da su se vec odavno trebali povuci? ako su bili oteceni zbog kronicnih angina. I dalje osjecam smetnju i peckanje u lijevoj strani grla.
Zanima me, zasto jos uvijek bol i zasto su mi cvorovi jos izrazeni-na lijevoj strani nesto vise. Da li postoji mogucnost da imam neki drugi problem?
Da li je UZV dovoljan da bi se skinila sumnja na neku opasniju bolest grla?
Ili je potreban CT

prof. dr. Željko Bumber

Jednom narasli čvorovi sporo ili nikako nestaju.
Učinite KKS,SE,CRP i ultrazvuk vrata uz citopunkciju .