Otorinolaringologija

pitanje vezano za radiološki nalaz

tina

na nalazu koji sam dobila od doktorice piše da pa su paranazalne šupljine frontalnih sinusa uredno razvijene i uredno prozračne. homogeno zasjenjenje oba max.sinusa, izrašenije lijevo , te hiperplazija i kongestija sluznice nosnih školjki
sada bih vas zamolila da da mi pobliže opišete šta to točno znači te sta mi je dalje činiti

unaprijed hvala !!!

prof. dr. Željko Bumber

Opisano zasjenjenje čeljusnih sinusa znači da u njima nešto ima
(tekućina, cista , polip ...). Potreban je pregled otorinolaringologa
kako bi vidio stanje nosa i dodatne pretrage (CT ) te odluka o
liječenju.