Otorinolaringologija

operacija tonzila

Domagoj

Dobar dan

Nadam se da mi možete pomoći odnosno savjetovati me.

Naime, od 8. mjeseca ove godine imao sam jednu jaku gnjojnu upalu angina koja je dugo trajala i poslije toga još dvije upale, usporedno s tim jake bolove u lijevom uhu koji ne bi prošli niti poslije upale niti evo dan danas.

Liječnici (otorinolaringolozi) nisu vidjeli ništa ozbiljnog u tom uhu, osim crvenila i preporučili su mi operaciju tonzila jer su, kako kažu ogromne i misle da će se s time riješiti problem bolnog uha.

Imam 25 godina, zanima me Vaše mišljenje i tijek odnosno vrijeme postoperacijskog oporavka?

Unaprijed Vam hvala!

prof. dr. Željko Bumber

Bolovi u uhu mogu biti različitog porijekla i vrlo često promjena u okolnim tkivima (zubi, jezik, TM zglob, mišići vrata, stiloidni nastavak ,tonzile ....). Ako su tonzile zaista uzrok onda ćete problem riješiti operacijom. Oporavak oko dva tjedna.

prof. dr. Željko Bumber

Izgleda da je dio teksta izbrisan pa nadopuna glasi - ako su tonzile zaista uzrok bolova onda će operacija riješiti problem.
Izbjegavanje napora nakon op. oko 2 tjedna.