Otorinolaringologija

operacija tonzila

Monika

Poštovani doktore !

Na ovim stranicama sam našla sve odgovore, vezane za operaciju tonzila koji su me zanimali osim jednog, meni bitnog.Molim vas da mi odgovorite na pitanje:da li stvarno čovjek ne osjeti ništa dok mu doktor vadi mandule pod lokalnom anestezijom i ima li nagon za povraćanjem dok mu doktor ulazi s instrumentima u grlo.Znam da poslije operacije mjesto reza boli,što je i logično.Sigurna sam da će Vam moje pitanje biti smiješno,ali molim Vas da mi odgovorite jer me to zaista muči.

Unaprijed HVALA!

prof. dr. Željko Bumber

Mislim da se situacija može usporediti sa vađenjem zuba- uglavnom ne boli, nadražaj na povraćanje je individualan . Tijekom vađenja tonzila uvijek krvari i ta krv smeta pacijenta- kašalj, nadražaj na povraćanje.
Danas uglavnom nastojimo raditi u općoj anesteziji.