Otorinolaringologija

operacija tri krajnika

MARINA

Moja kćer koja ima 4 god. ima 28.9 zakazan termin za operaciju sve tri mandule.Ima prirodno rodjene velike mandule a povrh svega i treću mandulu tako da joj se resica uopće i ne vidi.S obzirom da ima alergijsku astmu koja je dijagnosticirana u 3mj. ove godine gdje je ustanovljeno da je alergična na grinje,strah me je da li će poslije operacije biti izložena češćim alergijskim napadima otežanog disanja jer nema mandula koje ipak imaju neku važnost.Diše na usta i kad spava jako hrče što je vjerojatno razlog treća mandula.Da li je moj strah opravdan ili bez razloga paničarim?

HVALA!

prof. dr. Željko Bumber

Svakako treba operirati . Moguće je ostaviti dio donjih mandula uz pomoć lasera. Star nije opravdan.