Otorinolaringologija

tumor mixus

zabrinuta

Bok!
Molim Vas da mi objasnite što uzrokuje ovaj tumor i je li istina da su kod njega česti recidivi bez obzira na odstranjenje tumora!Hvala

prof. dr. Željko Bumber

Uzrok nastanka nije jasan , a izgled tumora posljedica je složenosti struktura od kojih je građena žlijezda. Recidivi ,smatra se , nastaju iz
produljaka tumora koji se poput tankih prstiju šire u okolicu a moguća je i multifokalnost (više žarišta) tumora.