Otorinolaringologija

Pretrage nakon operacije

Lidija

U travnju mi je odstranjena štitnjača zbog karcinoma. Nakon operacije bila sam u bolnici Rebro - ZZNM, gdje sam dobila radioaktivni jod, te mi je nakon toga napravljena pretraga bodyscan. Kako taj tretman moram cjelokupno ponoviti u 1. mjesecu, zanima me što uopće ta pretraga pokazuje i što se pomoću nje može otkriti?
Nažalost, od medicinskog osoblja u bolnici nisam dobila nikakvog objašnjenja.

prof. dr. Željko Bumber

Kod svakog tumora, pogotovo štitnjače, moguć je rasap malignih stanica po tijelu. Svrha je te pretrage da se takvo što isključi.