Otorinolaringologija

problem sa nosnim disanjem.

Dubravka

Pozdrav za Vas,
moram da priznam da ste izuzetni i da sam procitala sve vase stranice.Imam 29 godina bila sam profesionalna kosarkasica,prestala sam prije 5 godina trenirati profi.Kako sam izgubila kilazu imam utisak da se sa mojim organizmom nesto desava,problem postoji jer ulazak u svaku prostoriju u kojoj zrak nije cist tj. zagusljiv ja imam problem suvoce u nosu i utisak da cu pasti u nesvijest.Lijeva nosnica je devijantna a desna u tim situacijama iako je prozracna postaje zacepljena.Pregled kod doktora je zakazan ali mene
interesuje da li mislite da je taj problem uzrokovan problemom devijacije
nosa!

Unaprijed Hvala!!!

prof. dr. Željko Bumber

Odgovor je potvrdan (da). Problem postoji ne samo na strani preme kojoj je septum "otputovao" nego i na strani od koje je " otputovao".
Na toj strani postoji nabreknuće nosnih školjki i vjerojatno zastoj u sinusima.
Predlažem op septuma - prije toga CT sinusa kako bi se dobio uvid u njihovu građu e eventualni potrebu sa sitnijim zahvatom na školjkama.
Javite se otorinolaringologu.