Otorinolaringologija

rhinitis vasomotoria i trombocitopenija

Vanja

Prije dva mjeseca bila sam podvrgnuta operativnom zahvatu devijacije nazalnog septuma. Rehospitalizirana sam radi jake epistakse (8. dan nakon zahvata) i iza toga, unutar 24 h, još jedno krvarenje koje je sanirano prednjom tamponadom. Naknadne hematološke pretrage pokazuju postojanje tromobocitopenije, nespecificirane. Hematološke pretrage još uvijek traju, međutim od terapije mi je rečeno da ništa ne smijem uzimati. Osobito ne antihistaminike i analgetike, koje inače primjenjujem po potrebi, i u ovo doba godine jer patim od Rhinitisa. Postoji li nekakvo rješenje?

prof. dr. Željko Bumber

Pokušajte jedno vrijeme sa Flixonase spray (dva puta dnevno).
Slijedite upute hematologa.