Otorinolaringologija

Savjet

leoninsc

Pozdrav
Osjetio sam kvržicu iza na vratu i jedan gotovo pored njega više bliže uhu direktno na kosti samo sa lijeve strane. S druge strane nemam ništa takvoga kvržice/limfnnog cvora tj ne osjecam ih na dodir. Bolno na dodir, tvrdi i nepokretni. Malo crveno, ne primjecujem da bas nesto se povecava. Traje duze od tri tjedna. Imam 21 godina, dobrog zdravlja. Unaprijed zahvaljujem.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, diferencijalnodijagnostički može se raditi o limfnim čvorovima, ateromu ili nekoj drugoj benignoj tvorbi. Najjednostavniji i najbrži način postavljanja dijagnoze sadržan je u citološkoj punkciji tvorbe.