Otorinolaringologija

sinusi

ljerka

Glavobolje koje nastaju kod hladnih zimskih uvjeta prema dosadašnjim dijagnozama prouzrokovane su problemima sa sinusima, tj. poremećenim strujanjem zraka. Klasičnog curenja nosa nema, osjećam povremeno slinu u nosu koju ne mogu progutati i bol točno na mjestima gdje su sinusi. Bakteriološki i citološki brisevi nosa su uredni, RTG sinusa prije dvije godine nije pokazao ništa posebno, neznatno zasjenjenje desnog sinusa, iako osjećam bol i lijevog. Željela bi napraviti dodatne preglede, jer je preosjetljivost na zimu izvan granica normalnog života. Da li preporučate magnetsku rezonancu ili CT sinusa ili cijele glave, što je manje opasno, što bolje, može li se napraviti u vašoj ordinaciji? Ili nekakav drugi stručni ORL pregled, terapije?

prof. dr. Željko Bumber

Osim ORL pregleda , ultrazvuka zlatni standard bio bi CT sinusa.
Kod vaših tegoba koje su vezane uz hipotermiju obično su nalazi oskudni.
Zaštiti lice i čelo kapom. Kontrola s nalazima