Otorinolaringologija

skakljanje u grlu

igor

Postovani,

Vec duze od godinu dana imam osjecaj skakljanja u uhu prilikom gutanja na prazno. Takodjer osjecaj kao da imam zrno pijeska u grlu, pa prilikom gutanja na prazno (tipa samo slina) kao da osjetim to zrno pijeska. Tesko je objasniti. Osjecaj u uhu je kao skakljanje tj. neka iritacija koja izaziva potrebu da se negdje u dubini uha pocesem.

Mmozebit da su te dvije stvari totalno nepovezane, mozebit da nisu, neznam.

Moje pitanje bi bilo sto bi to moglo biti te da li otici na specijalisticki pregled?

Do sada sam bio samo kod lijecnika opce prakse.

Unaprijed zahvaljijem....

prof. dr. Željko Bumber

Pregled tonzila, ždrijela i želuca