Otorinolaringologija

streptococcus pyogenes

Igor

jucer sam dobio nalaz koj sam dao obris zdrijela i na nalazu mi je naden streptococcus pyogenes, pa me zanima sta sada dalje treba napraviti, jer nemam nikakve simptome niti me nista boli. da se javim svom doktoru pa da mi da recept za antibiotik.. i jeli dobro sad kad je napravljen bris grla i kad je to ustanovljeno da se napravi i bris nosa?

prof. dr. Željko Bumber

Ako niste alergični na penicilin treba koristiti taj lijek (bolje u debelo meso nego na usta) desetak dana. Potom kontrola brisa. Učinite i AST.