Otorinolaringologija

SUM U UHU

RENATA

POSTOVANI,
PROCITALA SAM NEKE ODGOVORE NA PITANJA O SUMU U UHU, ALI SE NISAM NASLA NITI U JEDNOM!
VEC NEKO VRIJEME , OBICNO U VECERNJIM SATIMA, KADA JE TISINA I KADA LEGNEM U KREVET KAO DA CUJEM SVOJ VLASTITI KRVOTOK U LIJEVOM UHU. NEKADA SAM ZBOG TOGA JAKO NERVOZNA!
BILA SAM U POLIKLINICI SUNCE NA PREGLEDU UHA I SVE JE BILO OK, SAMO SU MI GLASNICE BILE MALO NATECENE, PA SAM PILA KALCIJ SUMECE TABLETE!
PONEKAD IMAM OSJECAJ KAO DA MI U UHU TECE POTOK ILI NEKA BRZA RIJEKA!
S OBZIROM DA SAM U TRENUTNO U INOZEMSTVU ZANIMA ME STO BI TO MOGLO BITI I KAKVE LIJEKOVE KORISTITI, TE GDJE I KAKVE PREGLEDE NAPRAVITI KADA SE VRATIM U ZAGREB?
UNAPRIJED HVALA

prof. dr. Željko Bumber

Predlažem obradu sluha, mjerenje tlaka, triglicerida i masnoća u krvi te pregled očnog dna. Te pretrage dati će uvid u stanje krvnih žila.
S tim nalazima pregled otorinolaringologa da se ustanovi uzrok šuma.
Prije toga nikakvi lijekovi.