Otorinolaringologija

Tinnitus, sinusi, devijacija septuma

gromko

Postovani...,

vec duze vrijeme "patim" od tinitusa...jednom sam i zatrazio savjet od Vas preko Vaseg foruma no na moju zalost jos uvijek nisam pronasao "ljekovitu formulu" za kojom tragam vec godinama sto znaci da sam uradio mnoge pretrage i preglede ( moram napomenuti da sam se prije 4 mjeseca podvrgnuo operaciji nosne pregrade ) no nista ne ukazuje na moguci uzrok....zadnje sto sam ucinio je CT PNS pa bih Vas zamolio za kratki komentar nalaza....

Uradjeni nativni aksijalni skenovi sa koronalnom rekonstrukcijom na kojima se vidi da su PNS dobro razvijeni. Na bazi maksilarnih sinusa diskretno prominiraju zubni korijeni.

Unutar maksilarnih sinusa lokalna manja polipoidna zadebljanja sluznice ukljucujuci i podrucje ostiuma uz koje se vide aree koje mogu odgovarati Halerovim celulama, takodje zadebljane sluznice.

Diskretna zadebljanja sluznice pojedinih celula etmoida desno.
Frontalni i sfenoidni sinus bez patoloskih promjena.
Sfenoidni sinus propagira prema pterigoidu desno.

Blaga devijacija nosnog septuma u desno.
Obje srednje nosne skoljke lako pneumatizirane.

Unaprijed Vam hvala....

prof. dr. Željko Bumber

Svi ovi nalazi govore u prilog otoka sluznice sinusa i mogli bi značiti
laganu upalu.
Učinite bris nosa bakteriološki te alergološko testiranje na inhalacione alergene.