Otorinolaringologija

timpanogram

Mladenka

Lijepo molim,imam djevojčicu staru 17 mjeseci nakon učestalih upala uha liječnica nas je poslala otorinolaringologu na pregled ,te učiniti timpanogram .
ORL NALAZ,DG Otitis secret.bil
OTS Obostrano bubnjići crveni.djeluju u stražnjoj četvrtini izbočeni
RNS kavumi prohodni,bez patološke sekrecije
OFS ždrijelo mirno,uvećane tonzile
L=7,8
TG obostrano B

LIJEPO MOLIM VAŠE MIŠLJENJE I PROGNOZU

HVALA,mama

prof. dr. Željko Bumber

Ćišćenje nosa (displacemenet u ORL ustanovi- pumpica kod kuće).
Povremeno ukapavanje nosa (fiziološka i efedrin kapi 0,25 ).
Ukloniti iz jaslica (vrtića). Kakvo je nepce i postojanje treće tonzile.
Kontrola timpanograma nakon desetodnevne terapije.