Otorinolaringologija

uho

ana

Poštovani,
imam curicu od 6 godina koja se prošlu sedmicu žalila na bolove u desnom uhu. Doktorica je ustanovila da ima upalu uha i dobila je Sumamed. Nakon popijenog antibiotika više se ne žali na bolove u uhu, nego samo da je u uhu svrbi.
Budući da nemamo iskustva s upalama uha(do sad je imala samo 1 lani) molim Vas ako mi možete odgovoriti da li je taj svrbež normalan i kad bi trebao proć.
Unaprijed zahvaljujem.

prof. dr. Željko Bumber

Upale srednjeg uha liječimo kapima za nos /!!/ i antibioticima /!?/.
U vašeg djeteta zaostala je upala zvukovoda koju bi trebalo sanirati
otopinom Dexamethasona i Neomycina. Nke prije toga pregleda otorinolaringolog.
Ne prati zvukovod.