Otorinolaringologija

Upala uha?

Melina

Poštovani,

Prošli petak mi se na moru, za vrijeme kupanja, 'začepilo uho'. Kapala sam Cerustop kapi ali nije bilo poboljšanja, a u nedjelju me uho počelo pomalo i boljeti na dodir pa sam otišla na Hitnu gdje mi je liječnik isprao uho te rekao da se radi o upali i propisao Novocef. Antibiotik, dakle, trošim od nedjelje popodne, ali i dalje nema poboljšanja, uho mi je 'začepljeno', bolno (na dodir, kad žvačem, a povremeno i probada) i osjećam pritisak. Što mi je činiti?

prof. dr. Željko Bumber

Na g. odmoru sam pa je kašnjenje neminovno.
Ako je stanje bez promjene potreban je pregled ORL. Pitanje da li se radi o upali vanjskog zvukovoda ili srednjeg uha (liječenje nije isto).