Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

bol u spolovilu dječaka

Majda

Poštovani,

naš sinčić ima mjesec i po. Jučer smo bili na redovnom pregledu kod pedijatra, prilikom kojeg je pedijatar između ostalog i malo povukao kožicu na piši. Navečer smo primjetili krv dok je mokrio. Od jutros više nema krvi dok mokri. Jako je tužan i često "tiho" plače.
Molim Vas da odgovorite čime se bol može ublažiti, te da li je u redu da ga okupamo u vodi s kamilicom? Postoji li krema za ublažavanje ovih tegoba?

UNAPRIJED HVALA NA ODGOVORU

Dr. Darko Richter

Piša ga ne boli, i nije zbog nje tužan, možda je nešto drugo. Djeca se inače trebaju kupati u toploj vodi, u koju kao prvo potone piša, a kada se malo bolje namoči, možete je sami lagano povlačiti naprijed-natrag. Uvijek kažem da je najbolje da to obavi otac, njemu je to puno jasnije, a također mu je jasno da mali nije tužan zbog piše. Muške piša ne boli. Ne fiksirajte se na to.