Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bruh?!

Mima

Poštovani dr. Richter,

prije svega dozvolite mi da Vam kažem da izuzetno cijenim Vaše savjete i odgovore.

Zanima me da li je moguće da 7,5 mjesečna beba od dizanja na nožice (ne forsiranog!) dobije bruh? Naime, čuli smo od poznanika da je bilo takvih primjera (znam, takve informacije treba uzeti cum grano salis, ali buba je u uhu...).
Naš dječačić ima 7,5 mjeseci i ne mislim da je posebno težak (8 kg na 73 cm, već kod rođenja je bio velik) i najvjerojatnije u silnoj želji da se što prije pridruži starijoj sestri (2 god. 7 mj) u igri, počeo se dizati na nožice. Ne postavlja se u sjed (nema vremena, uvijek se namjerno prevrne i odplazi) a puzanje je mješavina puzanja i plaženja, odgurivanja ručicama, nožicama... a sinoć se sa koljena podigao na nožice (naravno, uz pridržavanje ručicama) i očigledno uživao u tome.

Kaže se, što mogu sami - dobro je. A ostaje još ta buba u uhu o tombruhu... ima li mjesta zabrinutosti?

Hvala unaprijed na odgovoru i srdačan pozdrav!

Dr. Darko Richter

Nema.