Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

zreo labav kuk

branka

Mol;ila bih Vas posto sam juce pogresila u slanju poruke da mi odgovorite na sledece pitanje:
Moja cerkica ima pet ipo meseci i na pregladu kukova mi je receno da su kukovi uredu Ia i IIa , ali da su labaviji i da se javim po prohodavanju deteta. Siroki povoj detetu vise nije potreban mada ga ja i dalje stavljam i dete mogu da stavljam da sedi sto je ona jedva docekala sto se kolica tice. Molila bih Vas da mi objasnite kako su to kukovi zreli a labavi i ima li to jedno sa drugim veze
Unapred sam Vam zahvalna

Dr. Darko Richter

Kukovi ne mogu biti zreli, ali mogu biti labavi. Ako vam doktor kaže da su labavi, najčešće je sve u redu, ali on nije u to 100% siguran. Malo me strah onog savjeta da se javite kada dijete prohoda, jer tada već ima zakašnjenja, ako su doista kukovi nestabilni, tj. displastični. Ne mogu vam iz daljine biti od veće koristi. Odite nekom ortopdedu za djecu, ali koji se time svaki dan bavi.