Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

spolovilo dječeka

Sanja

Poštovani, molim Vas za savjet, naime imam dječaka 8.g. od rođenja ima na spolovilu "spojenu "kožicu spolovila sa glansom.
Kada smo u nekoliko navrata pitali pedijatra za savjet, rečeno nam je da ne silimo ništa jer se počelo "odljuštivati" i da će samo ići do kraja.
Istina na nekoliko mjesta se kožica odlijepljuje no još se nije odvojila do kraja, za sada nemamo problema s time i voljela bih izbjeći invazivne zahvate da li mi možete dati savjet što je najpametnije?
Unaprijed Vam zahvaljujem, Sanja

Dr. Darko Richter

Kožica je uvijek spojena tzv. frenulumom, baš kao i jezik za dono usne šupljine. Ne zanm da li je samo to problem, jer to bi bilo normalno, a ako je malo čvršći ili kraći taj frenulum, može se prerezati, baš kao i onaj od jezika, kada dijete zbog toga ne izgovara slovo "r". Ali, ako je kožica slijepljena za površinu glasna, to bi mogao biti prvo higijenski problem, a onda možda i parcijalna fimoza, ali to bih mogao kazati tek kada bih pregledao vašeg sina. Inače, nikako da mi se neki tata obrati s ovim problemom, jer mislim da bi on puno bolje to mogao opisati. Ženski opisi toga su jednostavno neinformativni.