Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ČESTO MOKRENJE

VILENJAK

Moja devojcica ima 6 godina i vec mesec dana ima problem sa mokrenjem.Piski po 15-20 puta na dan i to cim ustane sa solje isla bi opet.Nekad piski po kap dve a vrlo cesto samo ima taj osecaj da ce piskiti a nemoze tj nema nista da ispiski.Nema nikakvo peckanje pri mokrenju.Radili smo urino kulturu,kompletnu krvnu sliku i sve je uredu.Takodje provereno je da nema parazite-nema ih.Snimali su joj ultrazvucno besiku i bubrege i tio je uredu.Ona i dalje ima taj problem i ja vise neznam sta da radim i kome da se obratim jel pedijatar ni sam ne zna sta je i sta bi nam savetovao.

Darko Richter, dr. med.

Ja bih još jednom učinio urin, urinokulturu, a iz krvi: krvnu sliku, ureu i kreatinin.
Ako je to sve u redu, onda se možete dalje sami boriti s tim problemom, jer vam doktori tu ne mogu pomoći.
Ako, međutim, to potraje, možete pokušati učiniti urodinamsko ispitivanje funkciej mokraćnog mjehura.