Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

da li ići na EEG

a_zake

Poštovani doktore,
radi se o djevojčici staroj 2 godine. 2 dana nakon poroda imala je afebrilne konvulzije i zbog toga svakih 6 mjeseci otprilike radimo eeg. Svi nalazi do sad su bili uredni. Mislim da je ona potpuno normalno i zdravo dijete. Do sada nismo imali problema s provođenjem eeg-a jer je sisala i tako sam je lako mogla uspavati za snimanje, međutim više ne sisa i mislim da na sljedećem (valjda zadnjem) snimanju neće lako zaspati. Da li bi bilo prestrašno izbjeći taj eeg, budući da mi se čini da joj nije potreban? (ali naravno da mi je jasno da sam laik i nemam pojma). Pedijatrica mi je rekla da se djeca prate do tri godine, bez obzira bili nalazi dobri ili loši, a meni se to čini možda nepotrebno u našem slučaju. S fizijatrom (zbog distonije) sam se "prešutno" dogovorila da više nećemo dolaziti na kontrolu jer također nisam vidjela razloga za to. Željela bih Vaše mišljenje. Možda sam neodgovorna mama??
Unaprijed hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne znam kako bih ja mogao pobiti indikaciju za EEG-om, na temelju vašeg mišljenja da je s djetetom sve u redu. Onda to pobijte sami.