Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Razvoj i prehrana 15 mjesečnog djeteta

mylittlesunshine

Poštovani,
Moja djevojčica ima 15 mjeseci, vesela, jako aktivna i mršavica...
Rođena je sa 3500gr/55cm, dojena isključivo do 6.mjeseca kada smo joj počeli uvoditi čvrstu hranu... Sa navršenih godinu dana imala je 8800gr/70cm
Sa 11mjeseci je krenula u jaslice i od tada je često bolesna i slabo jede... Sada sa 15 mjeseci ima 9300gr...
Cijeli ovaj mjesec je odmarala od jaslica jer sam ja na godišnjem i malo se oporavila nije više bolesna i malo bolje jede... Dnevno ima 2 stolice oskudnije čvršće...
Zanima me da li se normalno razvija i da li trebam da joj pojačam ishranu nekako... Inače je jako teška sa hranjenjem jer ne može mirno da sjedi da jede, stalno je u pokretu jedva je stignem nahraniti... Ima dnevno 3 obroka( jaja, meso povrće) i 2 užine(voće, puding, jogurt), te dojenje 2x u toku dana i navečer samo pred spavanje.
Molim vas za savjet

Darko Richter, dr. med.

Još nisam siguran da li je to pedijatrija. Kada se odlučim, možda uspijem pronaći odgovor, ovako na daleko.

mylittlesunshine

Ok, hvala...